★★★★★ 4.2 87 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.callturfsup.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • SPECIFICATIONS:Thread Diameter:12mm,Thread Pitch:1.25mm;Reach:26.5mm (1.04");Hex Size:9/16" (14mm),Gap:.043" (1.1mm)
UPC 765452879269
Brand Name TORCH
Manufacturer TORCH
Model Number VH7RTI-11A
Automotive Fit Type Vehicle Specific Fit
Included Components VH7RTI-11A X 4
Manufacturer Part Number VH7RTI-11A
Manufacturer Warranty Description 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
87 ratings | 36 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (68)
4 stars
6% (5)
3 stars
3% (3)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (10)